nákup v číně

Nákup z Číny

Výhody a nevýhody

Největší výhodou čínských eshopů je cena, široká nabídka a poštovné zdarma. Dík tomu se nákup z Číny stal velice oblíbeným způsobem, jak si obstarat jakékoliv zboží.

Vše funguje stejně, jako u českých eshopů. Objednáte si zboží a provedete platbu, nic jiného zatím nehledejte.

Nákup z Číny má také své nevýhody. Pokud si vyberete poštovné zdarma, tak dodání zboží může trvat až 60 dní. Samozřejmě pokud si připlatíte za DHL, tak máte doma zboží do týdne, ale tím by utrpěla základní výhoda nákupu z Číny, a tou je nízká cena.

Další nevýhodou může být kvalita zboží.  Především nesmíte čekat zázraky zadarmo, pokud si koupíte hodinky za 2 dolary, tak neučekávejte kvalitu jako u hodinek za 20 dolarů.  Ale s rostoucí oblibou čínských eshopů začíná být tlak na kvalitu, a ta velice rapidně  roste. Především u oblečení, a elektroniky. O drobnostech jako folie či kryty na mobil se ani nezmiňujeme. Kvalita je naprosto výborná, a je to stejné zboží, které dostanete v EU za 5x vyšší cenu.

aliexpress

Bezpečnost

Díky milionům zákazníků z celého světa je nákup z Číny nejen bezpečný, ale také díky zpětné vazby od kupujících zjistíte, o jak kvalitní produkt se jedná. Většina hodnocení je v angličitně, ale nemalé množství je i v ruštině, což může vyhovovat starším ročníkům.

Clo a dph za nákup z Číny

Mnoho z vás asi napadne, jak je to se clem a DPH. Na toto téma je zde článek clo a dph z Číny.

 

Nákup z Číny – platební metody

Velmi využívanou a bezpečnou platbení metodou je paypal. Což je největší elektronická peněženka na světe, která  dominuje v objemu finančních transakcí, hodnota firmy se odhaduje na 10 miliard dolarů. Jedná se o naprosto bezpečné a pohodlné placení. Ale například největší eshop Aliexpress tuto platbu neumožňuje, a nejlepší je zde platit kartou. Aliexpress  je vlastněn jednou z největších firem v Číne vůbec, a denně zde probíhá tisíce transakcí, takže se nemusíte ničeho bát. 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *