clo a dph zboží z číny

Clo a DPH zboží z Číny

Co se stane s vaším balíčkem při příchodu do České republiky? Mohou nastat jen dvě možnosti:

1. Zboží cestuje přímo k vám

2. Celní úřad si vyžádá potřebné doklady a vyměří případné clo a DPH. 

U druhého případu dostanete dopis s instrukcemi, jak pokračovat. Není se čeho bát, je to velice jednoduché. Celní úřad chce ověřit cenu zboží, takže mu musíte poslat fotku zboží z eshopu. Celní úřad vám pak vystaví cenu, kterou musíte doplatit, a zboží putuje k vám. Většinou se to řeší přes Českou poštu, která si účtuje ještě 96 Kč za zprostředkování.  Doporučujeme nefalšovat cenu zboží ve photoshopu, celníci nejsou blbí, tak ať se nedostanete zbytečně do problémů.

Výše cla nebo a DPH vám bude vyměřena dle ceny zásilky. Pokud je cena zásilky do 22€, tak neplatíte vůbec nic. Pokud rozmezí 22€ – 150€, tak platíte DPH což 21%, a pokud přesáhnete 150€, tak zaplatíte clo i DPH. Pro přehlednost jsme pro vás vytvořili obrázek, který ukazuje, kde je nutné platit clo, či DPH.

clo a dph z číny

Většina zboží, která putuju z Číny, je právě do těch 22€, takže vás žádná navýšení ceny neohrozí. Pokud si objednáte něco dražšího, tak se vám to pravděpodobně stejně cenově vyplatí.

Další důležitá informace je, že celní úřad nemůžu zachytit každou zásilku nad 22€. Takže se vám může stát, že nezaplatíte vůbec nic.

V poslední době se čínské eshopy zaměřují na vybudování skladů v EU, tím pádem tak okamžitě odpadá clo a dph. Například evropský sklad DealExtreme.com  poštovné zdarma, pokud bude cena nákupu vyšší než $30.

2 názory na “Clo a DPH zboží z Číny”

  1. Pingback: Nákup z Číny - zbozi-z-ciny.cz

  2. Pingback: Elektronika z Číny - zbozi-z-ciny.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *